1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ

Επίσημος Ιστότοπος

Σας καλωσορίζουμε στον ιστότοπο του σχολείου μας

Σκοπός της λειτουργίας της ιστοσελίδας είναι να ανοίξουμε ένα παράθυρο επικοινωνίας του σχολείου με τη κοινωνία. Ακόμα επιδιώκουμε:

• Να γνωρίσετε  καλύτερα τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου μας, τους χώρους και τις τάξεις μας.
  • Την προβολή των δραστηριοτήτων, εκπαιδευτικών προγραμμάτων, καινοτόμων δράσεων, εκδηλώσεων κλπ. του σχολείου.
  • Τη διατήρηση των δραστηριοτήτων και των εργασιών των μαθητών/τριών στον χρόνο και την εύκολη πρόσβαση από τους ίδιους αλλά και από την τοπική και ευρύτερη κοινωνία.
  • Τέλος, θα έχετε πρόσβαση σε ενδιαφέροντα άρθρα και βίντεο, εκπαιδευτικές ιστοσελίδες και ό,τι αφορά τη σχολική κοινότητα γενικότερα!

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Το σχολείο μας ανήκει στη Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσ/νίκης.  Λειτουργεί κατά το τρέχον σχολικό έτος με 11 πρωινά τμήματα. Η Α' και η Β' τάξη αποτελούνται από 3 τμήματα και η Γ' Τάξη από 4 τμήματα.  Oι ώρες λειτουργίας του είναι 8:00-14:00. Το κοινό μπορεί να εξυπηρετηθεί κατά τις πρωινές ώρες και κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τη Διεύθυνση του Σχολείου για την έκδοση βεβαιώσεων ή άλλων εγγράφων.

Σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση!

Που βρισκόμαστε?