Today: Απρ 20, 2024

Σχολικό Έτος 2021-22

Μίκης Θεοδωράκης - Βιογραφία - Σαν Σήμερα .gr

Το 1ο Γυμνάσιο Χαλάστρας αποχαιρέτα το μεγάλο μας σύνθετη Μίκη Θεοδωράκη και τον ευχαριστεί για όλα τα υπέροχα τραγούδια που μας χάρισε και μας συντρόφευσαν όλα αυτά τα χρόνια στις σχολικές μας γιορτές!

Σχολικό Έτος 2015-16

Αποτέλεσμα εικόνας για music

Η  Χορωδία του Γυμνασίου μας στις 22 Οκτωβρίου 2015, συμμετείχε ύστερα από πρόσκληση, στην πολιτιστική εκδήλωση «Τα Ελευθέρια της Χαλάστρας», που διοργάνωσε η Φιλόπτωχος Αδελφότητα Χαλάστρας στα πλαίσια προβολής του τοπικού πολιτισμού και παράδοσης.
Η Χορωδία παρουσίασε  ένα  μουσικό χορωδιακό πρόγραμμα ερμηνεύοντας τραγούδια  από Έλληνες συνθέτες καθώς και παραδοσιακά τραγούδια της Κάτω Ιταλίας. Την εκδήλωση παρακολούθησε πλήθος κόσμου και οι συντελεστές απέσπασαν  πολλά  συγχαρητήρια και θερμό χειροκρότημα.