Today: Απρ 25, 2024

Το 1ο Γυμνάσιο Χαλάστρας συστεγάζεται με το ΓΕΛ Χαλάστρας. Υπάρχουν 11 Αίθουσες Διδασκαλίας, 1 Εργαστήριο Πληροφορικής , 1 Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, 1 Αίθουσα Μουσικής, το Γραφείο του Διευθυντή, το Γραφείο του Υποδιευθυντή, το Γραφείο Καθηγητών και 2 Αποθήκες. Το σχολείο μας, επίσης, διαθέτει 1 Σχολική Βιβλιοθήκη η οπόια διαθέτει πλήθος βιβλίων, περιοδικών και οπτικών δίσκων (CD και DVD).

Ο Χώρος Εκδηλώσεων χρησιμοποιείται και από τις δύο σχολικές μονάδες, ενώ στον Προαύλιο χώρο υπάρχουν αθλητικές εγκαταστάσεις βόλεϋ, μπάσκετ και ποδοσφαίρου.

Ενδεικτικά, παρουσιάζονται φωτογραφίες από τους χώρους του 1ου Γυμνασίου Χαλάστρας.

Αίθουσες και κοινόχρηστοι χώροι:

class1 class2

class3 class4