Today: Απρ 27, 2024

Υποβλήθηκαν δύο σχέδια Εrasmus+ KA220, στα οποία το 1ο Γυμνάσιο Χαλάστρας είναι εταίρος.

Στο πρώτο σχέδιο με τίτλο "Archive of atrocities. Make a difference", συντονίστρια χώρα είναι η Ρουμανία και συμμετέχουσες χώρες Ελλάδα, Λετονία, Πολωνία, Ιταλία, Σουηδία και Ολλανδία. Τα αποτελέσματα αναμένονται το καλοκαίρι του 2024 και σε περίπτωση έγκρισης 15 μαθητές και 15 εκπαιδευτικοί του σχολείου μας θα επισκεφτούν τις συμμετέχουσες χώρες.

Στο δεύτερο σχέδιο με τίτλο " Soil Guardians: Fostering Environmental Literacy through Hands-on Soil Exploration" , συντονίστρια χώρα είναι η Φινλανδία και συμμετέχουν 2 φορείς από Ελλάδα, δύο από Εσθονία και δύο από Φινλανδία. Τα αποτελέσματα αναμένονται το καλοκαίρι του 2024